Haberler

Başkan ALBAYRAK, Öğretmenler Gününü Kutladı


Halfeti Belediye Başkanımız Şeref ALBAYRAK, Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan ALBAYRAK, mesajında şu ifadelere yer verdi;

Öğretmen, ülkenin aydınlık geleceğidir. Bir toplumun çağdaş uygarlık düzeyine erişebilmesi için eğitim ve öğretimin aklın ve bilimin ışığında ilerlemesi gerekmektedir. Bu da özveri ve fedakarlıkla görevlerini yerine getiren öğretmenlerimiz sayesinde gerçekleşecektir.

Öğretmenlerimiz, yarınlarımızın teminatı olan çocuklarımızın aklın ve bilimin ışığında; vatanına bağlı, erdemli ve çalışkan bireyler olarak yetişmesi doğrultusunda çaba ve gayret göstermektedirler.

Büyük Önderimiz, Başöğretmenimiz Mustafa Kemal ATATÜRK’ün ifade ettiği gibi; Cumhuriyet sizden “fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür” nesiller ister. Bilim ve teknik bakımından, beden bakımından kuvvetli ve yüksek karakterli muhafızlar ister. Onları bu nitelik ve yetenekte yetiştirmek sizin elinizdedir. Bu eserin değeri ancak sizin beceriniz ve özveriniz ölçüsünde yükselecektir. Sizin başarınız, Cumhuriyetimizin başarısı olacaktır.

“Bu duygu ve düşüncelerle hayatımıza yön veren, ülkemizin her köşesine ulaşarak, fedakarlık ve özveriyle görevlerini yerine getiren fedakar öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutluyor, Başöğretmeniz Mustafa Kemal ATATÜRK ve şehit öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.”

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı