Haberler

Başkan ALBAYRAK, Okul ve Sosyal Tesis Açılışlarına Katıldı


Halfeti Belediye Başkanı Şeref ALBAYRAK, Okul ve Sosyal Tesis Açılışlarına Katıldı.

Halfeti İlçesinde yapımı tamamlanan okul, futbol sahası ve sosyal tesislerin açılışı yapıldı. Şanlıurfa Valisi SN. Abdullah ERİN, Halfeti Belediye Başkanı Şeref ALBAYRAK, Şanlıurfa Milli Eğitim Müdürü SN. Şerafettin TURAN, Karaköprü Kaymakamı ve aynı zamanda Halfeti Kaymakam Vekili SN. Yavuz GÜNER ve çok sayıda davetlinin katıldığı Saylakkaya ORTAOKULU ve Saylakkaya Futbol Sahası açılışı, Ömerli İlkokulu ve Ortaokulu açılışı, Ömerli Çok Amaçlı Sosyal Tesislerinin açılışları yapıldı.

İlk olarak Saylakkaya Ortaokul açılışında konuşan Başkan Şeref ALBAYRAK, “Saylakkaya Mahallemizde bu güzide okulumuzun açılışını yapmaktan dolayı mutluluk duyuyorum. Yapımı tamamlanan okullarımızın İlçemize kazandırılması hususunda Başta SN. Cumhurbaşkanımıza, Milli Eğitim Bakanımıza, Valimiz SN. Abdullah ERİN’e ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Konuşmasında eğitimin önemine değinen ALBAYRAK, şunları söyledi; “Saylakkaya köyünde en son 1945 yılında hayırseverlerin desteğiyle bir okul yapıldığını, devlet bütçesinden ilk defa burada bir okulun yapıldığını hatırlatarak “Bu okuldan mezun olacak öğrencilerin önemli yerlere geleceğine inanıyorum. Her zaman söylediğim gibi, en önemli yatırım insana olan yatırımdır. Toplumun değişimi, gelişimi, dönüşümü buradaki öğretmenlerimizin desteğiyle olacaktır. Bu nedenle öğretmenlerimize büyük görev düşüyor. Öğretmenlerimize bu konuda güveniyorum. Kaymakamlık dönemimde de, Kayyum olarak görev yaptığım dönemde de eğitim camiamızın yanında olduk. Eğitime her anlamda destek vermeye çalıştık. Biliyoruz ki, bizim ilerlememiz eğitimin gelişmesi sayesinde olacaktır. Dün olduğu gibi, bugün de Belediye olarak her zaman eğitim camiamızın yanındayız. İlçemizde eğitimin gelişmesi hususunda üzerimize düşen görevi yapmaya hazırız. “Bizim ortaya koyduğumuz vizyon bu. Bizler, buralardan vatanına milletine bağlılıkla hizmet edecek insanların yetişmesini istiyoruz. Devletimizin koyduğu vizyon budur ve milletimizin ileri gitmesidir” dedi. Son olarak 31 Mart Yerel Seçimlerinde kendisine verilen destekten dolayı teşekkür eden ALBAYRAK, “Sizler, desteğinizle, duanızla bu kardeşinizin yanında oldunuz. Vatanınızın, milletinizin yanında olduğunuzu gösterdiniz. Ben de o anlamda şahsım adına hepinize şükranlarımı sunuyorum. Köyümüze yapılan okulun hayırlı olmasını temenni ediyorum” diye konuştu.

Daha sonra heyet, Halfeti Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Futbol Sahasının açılışını yaparak, çocuklarla hatıra fotoğrafı çektirdi.

Heyet son olarak Ömerli Ortaokulu ve Halfeti Belediyesi tarafından yapılan ÇOK AMAÇLI SOSYAL TESİS’İN açılışını yaptı.

Ömerli Ortaokulunda konuşma yapan Vali Erin, Halfeti ilçemize kazandırdığımız bu güzide okulumuz sayesinde çocuklarımız yaşadığı mahallede okula gitme imkanı bulacaklar. Bu sayede öğrencilerimizin tam gün eğitim alması sağlanıp, taşımalı eğitimden kurtulacaklarını söyledi.

Konuşmasında eğitimin önemine değinen ERİN, öğrencilerin eğitim öğretim ihtiyaçlarını çözmek için çalıştıklarını belirtti.

Taziye Evi, Mahalle Toplantıları gibi çok amaçlı olarak kullanabilen, içerisinde Muhtarlık Ofisinin de bulunduğu ÇOK AMAÇLI SOSYAL TESİS’İN açılış törenini gerçekleştiren Vali Erin ve Halfeti Belediye Başkanı ALBAYRAK yapılan hizmetlerin hayırlı, uğurlu olmasını diledi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı