Haberler

Halfeti Belediye Başkanı Şeref ALBAYRAK’ın 11 Nisan Kutlama Mesajı

Halfeti Belediye Başkanı Şeref ALBAYRAK, Şanlıurfa'nın Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 99. yıl dönümü münasebetiyle mesaj yayınladı.

Halfeti Belediye Başkanı Şeref ALBAYRAK, Şanlıurfa’nın Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 99. yıl dönümü münasebetiyle mesaj yayınladı.

Kadim şehrimiz Şanlıurfa’mızın düşman işgali altındayken verdiği mücadele, tarihte eşi nadir görülen bir mücadele örneği, kahramanlık destanıdır. “Ekmeksiz, susuz yaşarım ama Hürriyetsiz yaşayamam.” diyerek milletimizin bağımsızlığı, onuru uğruna hiçbir fedakârlıktan çekinmediğini gözler önüne seren şanlı bir direniş zaferidir.

İşgalcilere karşı; yaşlısıyla genciyle, kadınıyla erkeğiyle tek vücut olup birlikte direniş gösterilmiştir. Şanlıurfalıların bu kutlu direnişi, şüphesiz Milli Mücadele döneminde diğer şehirler için de esin kaynağı olmuştur.

Tüm imkansızlıklara ve zorluklara rağmen Şanlıurfa eşrafından on iki kahramanın birlik, beraberlik ve dayanışması sonucunda Urfa’mız düşman işgalinden kurtarılmıştır.

Şanlıurfa’mızı düşman işgalinden kurtaran aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, hemşehrilerimizin 11 Nisan Düşman İşgalinden Kurtuluşu Günü’nün 99’uncu yıl dönümünü kutluyorum.

Şeref ALBAYRAK, Halfeti Belediye Başkanı

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı