Haberler

Halfeti’nin yeni Belediye Başkanı: Şeref ALBAYRAK


Halfeti’nin yeni Belediye Başkanı: Şeref ALBAYRAK

Halfeti’de uyguladığı seçim stratejisiyle tarihi bir başarı yakalayan Şeref ALBAYRAK, 31 Mart 2019 yerel seçimlerini kazanarak Halfeti’nin yeni Belediye Başkanı oldu.

Şeref ALBAYRAK, gerek seçim kampanyası süresince gerekse Kayyum olduğu dönemde halk ile iletişime büyük önem verdi. Halk ile kurduğu samimi diyalog, ortaya koyduğu vizyon her kesim tarafından kabul gördü. Bunun sonucunda da 31 Mart 2019’da tarihi bir oy farkıyla Belediye Başkanlığı yarışını kazandı.

Seçim çalışmaları esnasında, AK Parti teşkilatı başta olmak üzere kadın ve gençlik kollarıyla sahada son derece aktif oldu. Vatandaşlarla sürekli iletişim halinde olup, gönül ziyaretleri kapsamında, “çalınmadık kapı, sıkılmadık el, girilmedik gönül kalmayacak” düsturuyla hareket ederek, her kesime ulaşmaya çalıştı.

Ziyaretler esnasında vaatlerle seçmene “hizmet belediyeciliği”, “gönül belediyeciliği” sözünü verdi. Gittiği her mahallede, her evde bir sevgi yumağı oluşturdu. Vatandaşların gönüllerine dokunarak onların sorunlarını dinledi, vatandaşların sorunlarının çözümü konusunda da samimi gayret sarf etti. Vatandaşlar, gerek sosyal medya başta olmak üzere iletişim araçları vasıtasıyla, gerekse seçim ofisindeki yüz yüze ziyaretleriyle her türlü sorunlarını, taleplerini, isteklerini kolayca ifade edebildiler. Vatandaşlarla kurulan tüm bu etkileşimler şüphesiz seçimin sonucunda pozitif bir etki yarattı.

Şeref ALBAYRAK’ın, kısa Kayyumluk döneminde gerçekleştirdiği önemli hizmetler, vatandaşlarla kurduğu samimi iletişim ve 31 Mart yerel seçim vaatleri seçmen nezdinde karşılık buldu. Uzun yıllar ideolojik siyasetin etkisiyle yerelde yapılan seçim tercihleri sonucunda Halfeti’de önemli bir hizmet eksikliğine neden olmuş, altyapı ve üstyapı uygulamalarında ciddi sorunlara yol açmıştı. Kayyum Belediyeciliği ile hizmet ile tanışan vatandaşlar tercihlerini hizmetten yana kullanarak tarihi bir farkla Şeref ALBAYRAK’ı Belediye Başkanı olarak seçti.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı