Haberler

Şeref ALBAYRAK Kimdir?


Şeref ALBAYRAK Kimdir? Halfeti Belediye Başkanı Şeref ALBAYRAK hakkında bilinmesi gerekenler.

Şeref ALBAYRAK Kimdir?

1985 yılında Erzurum’un Oltu İlçesinde doğdu. 2004 yılında Aydın Kuyucak Lisesini, 2008 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesini başarıyla bitirdi. Pamukkale Üniversitesinde “Siyaset Bilimi” alanında yüksek lisans yapmış olan Şeref ALBAYRAK, 2010 yılında girdiği Kaymakamlık sınavını kazanarak Mülki İdare Amirliği Mesleğine giriş yaptı. 2010-2013 yılları arasında Kaymakam adaylığı stajını yüksek dereceyle tamamlayıp 2013 yılında Denizli Çameli Kaymakamlığına atandı. Çameli İlçesinde yaptığı başarılı çalışmaları nedeniyle pek çok ödüle layık görüldü.
Çameli İlçesindeki başarılı çalışmalarından sonra 2016 yılında Türkiye’de Turizm alanında önemli bir potansiyele sahip olan Halfeti ilçesinde göreve başladı.

2016 yılının Aralık ayında Belediye Başkan Vekilliği görevini de üstlenerek, bu süreç boyunca Kaymaklık ve Belediye Başkan Vekilliği görevini başarıyla yerine getirdi. Görev yaptığı süre içerisinde, istihdam alanı başta olmak üzere; eğitim, sağlık, ulaşım, turizm gibi pek çok alanda başarılı çalışmalarda bulunup bölgenin gelişimine katkılar sağladı. Kısa sürede halkın sevgisini ve takdirini kazanan ALBAYRAK, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde AK Parti Halfeti Belediye Başkan Adayı olarak gösterildi ve aynı seçimlerde %54.92 oy oranıyla Halfeti’nin yeni Belediye Başkanı oldu. Halen Halfeti Belediye Başkanlığını yürütmekte olan Şeref ALBAYRAK, ileri derecede İngilizce ve Almanca bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı