Haberler

Şeref ALBAYRAK’tan Memleket İsterim Şiirli Miting


AK Parti Halfeti Belediye Başkan Adayı Şeref ALBAYRAK’tan Halfeti’de Coşkulu Miting!

Halfeti tarihinde görülmemiş coşkulu bir kalabalığın karşısına çıkan ALBAYRAK, adeta gövde gösterisi yaptı. Şanlıurfa Milletvekilleri Zemzem Gülender AÇANAL, İbrahim Halil YILDIZ, AK Parti Birecik Başkan Adayı Mahmut MİRKELAM, Eski Şanlıurfa Milletvekili Hamide SÜRÜCÜ, AK Parti MKYK Üyesi VİLDAN POLAT ve davetlilelerin katıldığı miting oldukça ilgi gördü.

Binlerce kişinin katıldığı mitinge “Memleket İsterim” şiirini okuyarak başlayan ALBAYRAK konuşmasında şunları söyledi;

Biz bu yola gönül kazanmak, sizlerin duasına mazhar olmak için çıktık. Biz her zaman Memleket işi gönül işi düsturuyla hareket ettik ve etmeye devam ediyoruz.
Biz, Halfeti’mizin her bir köşesine, en önemlisi de insanına sevdalıyız. Memleketimize aşk ile, sevda ile hizmet etmeye geliyoruz.
Bizim bir derdimiz var;
Bizim derdimiz millet, bizim derdimiz memlekettir.

Şairin dediği gibi; Memleket isterim
Gök mavi, dal yeşil, tarla sarı olsun;
Kuşların çiçeklerin diyarı olsun.
Memleket isterim
Ne başta dert, ne gönülde hasret olsun;
Kardeş kavgasına bir nihayet olsun.
Memleket isterim
Ne zengin fakir, ne sen ben farkı olsun;
Kış günü herkesin evi barkı olsun.
Memleket isterim
Yaşamak, sevmek gibi gönülden olsun;
Olursa bir şikâyet ölümden olsun.

Aziz hemşehrilerim, ben inanıyorum ki sizlerin bu teveccühü sandıklara da yansıyacak, 31 Mart’taki seçimden zaferle ayrılacağız. Burada olan gönül dostlarımızla birlikte aydınlık yarınlara beraber yürüyeceğiz.
2 yılı aşkın süredir görev yaptığımız Halfeti’mize tarihinde görülmemiş yatırımları yaptık.Kültür, ulaşım, sosyal yardım ve diğer alanlarında en kaliteli belediyecilik anlayışıyla hizmetlerde bulunduk.
Göreve geldiğimiz günden bu yana, 2 yıl içinde 32 Milyon TL yatırım ve destek sağladık.
28 adet taziye evi yaptık,
Sokaklarımızı 500.000 metrekare kilitli parke taşı ile kapladık,
28 adet çok amaçlı spor sahası yaptık,
Yeni parklar yaparak halkımızın kullanımına sunduk,
Çocuklarımız için 33 adet çocuk oyun grubu yaptık,
İlçemizde yeni istihdam alanları oluşturduk,
Yol ve çevre düzenlemesi yaptık, bunlar gibi daha pek çok projeler yaptık.
2 yılı aşkın süredir Halfeti’mizin kalkınması, yeniden inşası ve huzura kavuşması için gece gündüz durmadan, yorulmadan çalıştık, çalışmaya devam ediyoruz.
Eğitimden sağlığa, tarımdan sanayiye, kültürden turizme kadar birçok alanda önemli hizmetler yaptık. Allah izin verirse, Halfetili hemşehrilerim için daha çok çalışacağım, sizlerle beraber bu şehri yeniden inşa edeceğiz,
İstiyoruz ki, çocuklarımız gülsün, gençlerimiz eğlensin, milletimiz huzur içinde, birlik ve beraberlik içerisinde yaşasın.
Bizim derdimiz millettir,
Bizim derdimiz hizmettir.
Biz milletimize hizmet etmek için varız.
Biz hemşehrilerimize gönül verdik, onların oylarına değil, hayır dualarına talibiz.
Üzülerek ifade etmek istiyorum ki, bizden öncekiler kaynakları doğru kullanmadılar. Halfetili hemşehrilerimizin hizmetine harcanmak üzere gönderilen paraları farklı amaçlarla farklı yerlerde kullandılar. İdeolojik kutuplaşma yaratmak için hiç olmadık şeyleri gündeme getirdiler.

Bunların sonucunda hemşehrilerim yıllarca Belediyecilik hizmetlerinden mahrum kaldı. Ama inanıyorum ki, bir daha böyle bir fırsata sahip olamayacaklar.

Biz göreve geldiğimiz günden itibaren herkese eşit hizmet anlayışıyla hizmet verdik. Kırsal veya merkez mahalle ayırmadık, hangi mahallenin neye ihtiyacı varsa o hizmeti yaptık.
Halfeti’miz için daha çok üretecek ve çalışacağız.

Çocuk, genç, kadın erkek, yaşlı tüm hemşehrilerimizin yüzünü güldürecek, yarınlara umutla bakacakları vizyon projelerimizi hayata geçireceğiz.

ÇEVRE PROJELERİ:

Çevre projelerimizle; çevreci belediyecilik anlayışıyla Vadi Halfeti projemizdeki gibi yeşil alanlar, “Millet Bahçeleri” inşa edeceğiz.
SOSYAL PROJELER:

Sosyal projelerimizle Gönül Belediyeciliği yapacağız. Belediye hizmetlerimizde çocuk, genç, kadın, erkek, yaşlı ve engellilerimizin yaşamlarına katkı sunmak, onların sorunları için çözümler üreten bir anlayışla Halfeti’mize hizmet edeceğiz. Öğrencilerimizin daha güvenli ortamlarda barınabilmeleri için öğrenci yurtları inşa edeceğiz. Yeni evlenecek gençlerimize maddi yardımlarda bulunacağız, dar gelirli vatandaşlarımızı konut sahibi yapacağız.

EĞİTİM, KÜLTÜR VE SANAT PROJELERİ:

Eğitim, kültür ve sanat projelerimizi hayata geçirerek İlçemizde eğitim seviyesinin yükseltilmesi için elbirliğiyle çalışacağız. Ücretsiz özel eğitim kursları, millet kıraathaneleri, kitap kahveler yapacağız. Sinema salonlarıyla vatandaşlarımıza ücretsiz sinema ve tiyatro izleme imkanı vereceğiz.
Yapacağımız yatırımlar sayesinde bölgenin turizm merkezi olacağız.

TURİZM PROJELERİ:

Yeni Halfeti ile Eski Halfeti arasındaki 10 KM’lik turizm yolu, Halfeti – Birecik arasında duble yol, Eski Halfeti ile Çekem arasında 6 KM’lik sahil yolu ve Eski Halfeti Seyir Tepesine Seyir Terası kurarak yerli ve yabancı misafirlerimizin hizmetine sunacağız. Su altında kalan Ulu Cami’nin kurtarılıp turizme kazandırılması için gerekli çalışmaları gerçekleştireceğiz. Eski Halfeti’de meydan ve sahil düzenlemelerini gerçekleştirip İlçemizi bir turizm merkezi haline getireceğiz.,

ULAŞIM PROJELERİ:

Ulaşım projelerimiz sayesinde, İlçemizin ulaşım problemlerini ortadan kaldıracağız. Şehir içi ulaşımı kolaylaştırmak için şehir içi minibüs hatları açacağız. Halfeti seyir terasından Marinaya ulaşımı sağlayacak teleferik projesini gerçekleştireceğiz.İlçemize gelen ziyaretçilerin ulaşımını kolaylaştırmak için Nizip / Kamışlı ve Eski Çekem Köyü güzergahında feribot projesini hayata geçireceğiz.

Her şeyden önemlisi; eşit hizmet anlayışıyla hizmet veren, çözüm odaklı ve halkla birlikte yöneten bir yönetim inşa edeceğiz.

Sizlerin desteği ve duasıyla Halfeti’ye hizmet edeceğiz. Daha modern ve yaşanılabilir Halfeti için durmadan, yorulmadan çalışacağız.

Etiketler
Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı